Aktualności

Policjanci Komisarjatu Policji w Karlinie zatrzymali sprawcę rozboju.

Policjanci Komisariatu Policji w Karlinie dokonali ustalenia i zatrzymania sprawcy rozboju. Okazał się nim 21 letni mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego. Za popełnione przestępstwo z użyciem niebezpiecznego przedmiotu, sprawcy grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

W dniu 8 grudnia 2017r w godzinach nocnych, dyżurny KPP Białogard  odebrał telefoniczne zgłoszenie o rozboju dokonanym na młodym mężczyźnie w miejscowości Karlino.

W wyniku podjętych czynności ustalono, że nieznany sprawca, grożąc użyciem niebezpiecznego narzędzia w postaci noża  skradł pokrzywdzonemu wartościowy telefon komórkowy po czym oddalił się w nieustalonym kierunku. W wyniku penetracji terenu miasta prowadzonej między innymi przez przewodników psów służbowych z Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie, na klatce schodowej jednego z budynków ujawniono ukrywającego się młodego mężczyznę  odpowiadającego wyglądem sprawcy rozboju. Okazał się nim, 21 letni mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego.  Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia.

Dalsze czynności procesowe wykonane w sprawie potwierdziły, iż zatrzymany mężczyzna był sprawcą tego rozboju.  Na wniosek Komendanta Powiatowego Policji w Białogardzie, Prokuratura Rejonowa w Białogardzie wystąpiła do Sądu o zastosowanie wobec podejrzanego środka izolacyjnego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.  Za popełnione przestępstwo z użyciem niebezpiecznego przedmiotu,  sprawcy grozi kara pozbawienia wolności  na  czas nie krótszy od lat 3.

Pliki do pobrania

  • 5.51 KB