Aktualności

Jak uchronić młodzież przed środkami psychoaktywnymi oraz cyberzagrożeniami - spotkanie z rodzicami w Tychowie.

W dniu 10.01.2018r. funkcjonariuszka z Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie wspólnie z przedstawicielką Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przeprowadziły spotkanie z rodzicami uczniów szkoły Podstawowej w Tychowie . Tematem spotkania były zagrożenia wynikające z zażywania środków odurzających w tym tzw.dopalaczy oraz nieumiejętnego korzystania z internetu . Wizyta w szkole miała charakter prewencyjny, a jej celem było zwrócenie uwagi rodziców i opiekunów na problemy, które mogą dotyczyć ich dzieci. W spotkaniu wzięli również udział nauczyciele i grono pedagogiczne szkoły.

Policjantka z Zespołu ds.Prewencji Kryminalnej Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie wraz z przedstawicielką białogardzkiego Sanepidu spotkały się z rodzicami uczniów szkoły Podstawowej w Tychowie aby zwrócić ich uwagę na zagrożenia jakimi są narkotyki, dopalacze oraz nieumiejętne korzystanie z internetu. Podczas prelekcji omówione zostały substancje jakie wykorzystywane są do produkcji środków psychoaktywnych oraz warunki w jakich są wytwarzane. Funkcjonariuszka poinformowała rodziców o odpowiedzialności karnej osób nieletnich i przypomniała , że nieletni również mogą trafić przed oblicze Sądu. Jednocześnie prowadzące spotkanie zachęcały aby jak najwięcej rozmawiać ze swoimi dziećmi , które bardzo często w charakterystyczny dla siebie sposób próbują powiedzieć im , że coś je trapi lub dzieje się coś złego.

Podczas spotkania została wykorzystana walizka z materiałami edukacyjnymi z zakresu profilaktyki uzależnień dzięki której rodzice mogli zobaczyć jak wyglądają narkotyki i dopalacze, w czym są chowane oraz jakie przedmioty są wykorzystywane do ich spożywania lub przygotowywania do spożycia.

Poruszono również temat cyberprzemocy , która w ostatnim czasie w środowisku osób małoletnich stała się dużym problemem. Wysyłanie roznegliżowanych zdjęć,publikacja ich oraz rozsyłanie wśród kolegów i koleżanek ,a także przejawy hejtu stają się powodem depresji oraz prób samobójczych młodych osób.

Spotkanie to miało na celu przypomnieć, że w trosce o dobro dziecka ważna jest dobra współpraca pomiędzy rodzicami,nauczycielami ,a także policją i instytucjami pomocniczymi.

K.P-G