Aktualności

UJĘCIE OBYWATELSKIE NIETRZEŹWEGO KIERUJĄCEGO VOLKSWAGENA.

W dniu 9 lutego 2018r na parkingu przy stacji paliw Orlen w Białogardzie dokonano ujęcia obywatelskiego nietrzeźwego kierującego. Przybyły na miejsce patrol OPI z KPP w Białogardzie przebadał kierującego. Urządzenie wskazało wynik 1, 11 mg/l czyli około 2,2 promila alkoholu. Kierujący został zatrzymany oraz wdrożony został tryb przyspieszony.

W dniu 9 lutego 2018r. dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie otrzymał zgłoszenie związane z ujęciem obywatelskim nietrzeźwego kierującego samochodem osobowym marki Volkswagen . Do ujęcia miało dojść na parkingu zlokalizowanym przy stacji paliw Orlen w Białogardzie.

Ujęcia dokonał mieszkaniec Białogardu, który zauważył, że kierujący pojazdem Volkswagen porusza się pojazdem w sposób niebezpieczny dla innych uczestników ruchu drogowego. Kierujący wymuszał pierwszeństwo przejazdu, a tor jazdy prowadzonego przez niego pojazdu był krety co jednoznacznie wskazywało, iż kierujący tym pojazdem może znajdować się pod wpływem działania alkoholu.

Dyżurny KPP Białogard natychmiast we wskazane miejsce wysłał patrol prewencji z białogardzkiej jednostki. Przybyli na miejsce funkcjonariusze od razu od kierującego wyczuli silną woń alkoholu z ust. Dodatkowo kierujący zachowywał się podczas zatrzymania w sposób agresywny, nie wykonywał poleceń funkcjonariuszy, w związku z czym został doprowadzony do Komendy Policji w Białogardzie.

Na miejscu został poddany badaniu  na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem 1,11 mg na litr czyli ponad 2,2 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w Policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymany. W stosunku do zatrzymanego mężczyzny zastosowany został tryb przyspieszony. Nieodpowiedzialnego kierującego doprowadzono do Sadu Rejonowego w Białogardzie, gdzie po przeprowadzonej rozprawie usłyszał zasłużony wyrok.

Kierujący został skazany na 10 miesięcy pozbawienia wolności. Ma do zapłaty 5 tysięcy zł na Fundusz Pomocy Postpenitencjarnej. Dodatkowo kierujący musi pokryć koszty sądowe. Za swoje bezmyślne zachowanie Sąd zastosował w stosunku do niego dodatkowo zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres trzech lat.


Wyk A.Sz