POLICJANCI ODZYSKALI UTRACONY TELEFON - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Białogardzie

Aktualności

POLICJANCI ODZYSKALI UTRACONY TELEFON

W dniu 16 października 2018 r. policjanci z Zespołu Operacyjno-Rozpoznawczego Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie odzyskali utracony 11 września 2018 r. telefon.


To własne operacyjne ustalenia i praca jaką musieli wykonać policjanci, dała wymierne efekty i pozwoliła odzyskać telefon Huawei P10 lite Black warty 899 zł. 


Duża część pracy, jaką wykonują policjanci operacyjni, nie jest od razu widoczna. Dzięki takiej pracy, kryminalni wczoraj odzyskali utracony, około  miesiąc temu telefon, który niebawem trafi do właścicielki.


Telefon przywłaszczył i zastawił w lombardzie 33- letni mieszkaniec Białogardu , który w czasie przesłuchania nie kwestionował faktu, że go przywłaszczył.

Mężczyzna za przestępstwo przywłaszczenia cudzej rzeczy odpowie przed sądem, za ten czyn, ustawodawca przewidział karę do 3 lat pozbawienia wolności. 


Pamiętaj!
Jeżeli znajdziesz telefon lub inną rzecz i w ciągu 2 tygodni nie oddasz jej właścicielowi (art. 125 Kodeksu wykroczeń) a w przypadku braku możliwości ustalenia, czyją jest własnością, nie odniesiesz znaleziska do biura rzeczy znalezionych, narażasz siebie na odpowiedzialność karną z art. 284 kodeksu karnego lub z art. 119 Kodeksu wykroczeń w zależności od wartości przywłaszczonego przedmiotu.