Prewencja i profilaktyka

,,Co musisz wiedzieć o HIV i AIDS”

W dniu wczorajszym w Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie odbyło się szkolenie dotyczące problematyki HIV i AIDS.

W ramach Krajowego Programu Zapobiegania Zakażeniom HIV i Zwalczania AIDS Komenda Powiatowa Policji w Białogardzie wspólnie z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną zorganizowała szkolenie dla policjantów,pedagogów , pracowników socjalnych a także uczniów szkół ponadgimnazjalnych w Białogardzie ,, Co musisz wiedzieć o HIV i AIDS” .

Zaproszonym gościem , a także głównym prelegentem była Pani Izabela Jadwiżyc promotor zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Szczecinku , wieloletni szkoleniowiec z zakresu edukacji seksualnej i profilaktyki HIV/AIDS, a także laureatka „Czerwonej kokardki”, którą odebrała z rąk Pani Prezydent Jolanty Kwaśniewskiej.

Celem szkolenia było uświadomienie wszystkich słuchaczy o zagrożeniu zarażenia się wirusem HIV wynikającym ze specyfiki zawodu jaki wykonują policjanci oraz pracownicy socjalni ale również uświadomienie młodzieży w jaki sposób może dojść do zarażenia, jakie ryzyko związane jest z przygodnym uprawianiem sexu bez zabezpieczenia oraz jakie należy podjąć czynności w przypadku bezpośredniego kontaktu z krwią.

Ogrom wiedzy jaki posiada Pani Izabela Jadwiżyc, a także doświadczenie i sposób przekazania go słuchaczom sprawił , że wszyscy z wielkim zainteresowaniem chłonęli wiedzę która była im przekazana. Szkolenie cieszyło się tak dużym zainteresowaniem , że mimo jego zakończenia Pani Izabela Jadwiżyc indywidualnie odbierała podziękowania od słuchacz.

 

Wyk.K.P-G