Bezpieczne ferie z dzielnicowym - Prewencja i profilaktyka - Komenda Powiatowa Policji w Białogardzie

Prewencja i profilaktyka

Bezpieczne ferie z dzielnicowym

W ostatnim dniu ferii zimowych dzielnicowy rewiru 4 mł.asp.Przemysław Wojciukiewicz wspólnie z przedstawicielką Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białogardzie odwiedzili dzieci w Przedszkolu Miejskim nr 2 ,,Słoneczne” oraz w Niepublicznym Przedszkolu ,,Promyczek „ w Białogardzie.

Dbając o bezpieczeństwo i zdrowie najmłodszych mieszkańców naszego powiatu , policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie wspólnie z przedstawicielami Sanepidu przez cały okres trwania ferii zimowych spotykali się z dziećmi aby rozmawiać z nimi nt.bezpieczeństwa podczas ferii zimowych, a także dbania o swoje zdrowie. W ostatnim dniu feriowej laby dzielnicowy rewiru 4 mł .asp.Przemysław Wojciukiewicz wspólnie z Anną Szajdecką spotkali się z przedszkolakami z Przedszkola Miejskiego nr 2 oraz ,,Promyczek” w Białogardzie aby omówić z nimi najważniejsze zasady bezpieczeństwa , które mimo kończących się ferii zimowych nadal obowiązują każdego z nich. Prowadzący zajęcia poruszyli temat noszenia odblasków, które w obecnie panujących warunkach pogodowych powinny być niezbędnym wyposażeniem ubioru każdego pieszego uczestnika drogi,konieczności zatrzymywania się przed przejściem dla pieszych w celu upewnienia się czy nie nadjeżdża jakiś pojazd, konieczności zamykania drzwi od wewnątrz gdy pozostają sami w domu i o zakazie wpuszczania nieznajomych osób pod nieobecność rodziców. Dzieci zostały również poinformowane o tym aby w chwili gdy się zgubią nie bały się podejść do patrolującego dany rewir policjanta oraz przekazania mu niezbędnych informacji tj.imię , nazwisko czy data urodzenia , które spowodują, że policjant będzie mógł szybciej ustalić miejsce zamieszkania lub pracy rodziców, którym przekaże malucha.

Dzieci dowiedziały się również dlaczego jedzenie witamin,warzyw i owoców jest tak ważną czynnością dla dobrego funkcjonowania i rozwoju ich małych organizmów, a także dlaczego higiena osobista jest bardzo ważna, w celu wyeliminowania wszelkiego rodzaju wirusów,zakażeń i bakterii.

 

Wyk.K.P-G