Prewencja i profilaktyka

Trzy służby – jedno bezpieczeństwo ciąg dalszy wspólnej akcji Policji, WOPR-u i Straży Pożarnej

W dniu dzisiejszym w Parku Orła Białego w Białogardzie odbyło się spotkanie z uczniami wszystkich szkół podstawowych, które organizowane było wspólnie przez białogardzkie służby ratownicze Policję , WOPR i Straż Pożarną.

Działania ,,Trzy służby -jedno bezpieczeństwo ” to działania, które mają na celu dbanie o bezpieczeństwo nie tylko kierowców ale również pozostałych mieszkańców naszego powiatu. Działania te prowadzone wspólnie z Policją ,WOPR-em, Strażą Pożarną oraz Sanepidem mają za zadanie edukowanie i utrwalanie wiedzy mieszkańcom naszego powiatu z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej,ratowania ludzi, którzy ulegli wypadkowi,zwracania uwagi na prawidłowe przewożenie dzieci w fotelikach czy tak jak to było w dniu dzisiejszym omawianie zagrożenia i pokazy w jaki sposób udzielać pomocy osobie pod którą załamie się lód.

W dniu dzisiejszym do Parku Orła Białego w Białogardzie przybyła bardzo liczna grupa uczniów ze wszystkich białogardzkich szkół. Było to ok 450os. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć w jaki sposób informować służby ratownicze o osobie pod którą załamał się lód, w jaki sposób udzielać jej pomocy oraz jak robią to profesjonalne do tego przygotowane służby ratownicze. Uświadomiono przybyłą na miejsce młodzież dlaczego bezpośredni kontakt z osobą topiącą się np. przez podanie ręki może być skutkiem tego, że i ona mimo iż chciała pomóc może zostać wciągnięta przez tonącego do wody i w gruncie rzeczy też będzie potrzebowała pomocy. Podczas spotkana zostały zaprezentowane sposoby oraz wszelkiego rodzaju rzeczy i sprzęty, które mogą być niezbędne przy akcji ratunkowej i tak np. były to sanki,lina czy ręcznik, a także sprzęt ratowniczy tj. sanie lodowe czy nakładki na drabinę którymi dysponują strażacy.

 

 

Wyk.K.P-G