Nietrzeźwi kierowcy wyeliminowani z ruchu
Miniony weekend przyniósł kolejne przypadki skrajnej nieodpowiedzialności na drogach powiatu białogardzkiego.Dzięki czujności funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego KPP Białogard udało się wyeliminować z ruchu dwóch nietrzeźwych kierujących.
Do pierwszego zatrzymania doszło w sobotni wieczór na odcinku drogi pomiędzy Podwilczem, a Rarwinem. Policjanci zwrócili uwagę na kierującego pojazdem marki BMW, który miał wyraźne problemy z utrzymaniem prostego toru jazdy. Styl prowadzenia pojazdu wskazywał, że kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu. Po zatrzymaniu do kontroli podejrzenia mundurowych szybko się potwierdziły. Za kierownica siedział 61-letni mężczyzna, który podczas badania alkomatem wydmuchał blisko 2 promile alkoholu. Został on zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.
Do drugiej interwencji doszło dzień wcześniej, w piątek. Policjanci zarzymali 33-letniego mężczyznę poruszającego sie pojazdem marki Peugeot. Również w tym przypadku badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że kierowca nie powinien wsiadać za kierownicę - miał blisko 1 promil alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany, a następnie doprowadzony do Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie, gdzie został osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy.