Zespół Dzielnicowych Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie

Zespół Dzielnicowych Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie

Zespół Dzielnicowych Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie

"Uwaga! Podane adresy mailowe ułatwią Ci kontakt  z dzielnicowymi, ale nie służą do składania zawiadomień o przestępstwie, wykroczeniu, petycji, wniosków ani skarg w rozumieniu przepisów. Dzielnicowy odbiera pocztę w godzinach swojej służby.

W sprawach niecierpiących zwłoki zadzwoń pod nr 112"

 

REJON nr I

mł. asp. Mirosław Rosiak

pok. 116 tel.  47 78 42 521 , tel. kom 571 323 713

e-mail: dzielnicowy.bialogard1@sc.policja.gov.pl

Białogard, ulice: 1-go  Maja, Asnyka, Baczyńskiego, Czeska, Grunwaldzka, Kochanowskiego, Krótka, W. Łokietka, Magazynowa, Mickiewicza, Modrzewskiego, Norwida, Poetów, Pomorska, Prusa, Przechodnia, Raczyńskiego, Reja, Słowackiego, Sybiraków, Tuwima, Ustronie Morskie, Wyspiańskiego, Zamoyskiego.

Cel działania priorytetowego na okres od 1 sierpnia  2024  roku  do 31 stycznia 2025 roku

W wyniku przeprowadzonych spotkań z przedstawicielami Rady Osiedla „Kochanowskiego” oraz rozmów z mieszkańcami podległego rejonu służbowego nr I ustalono, że głównym problemem w rejonie są wykroczenia popełniane przez osoby przebywające w rejonie tzw. skweru znajdującego się przy ul. Modrzewskiego w Białogardzie. We wskazanym rejonie dochodzi do spożywania alkoholu, używania słów wulgarnych oraz zaśmiecania miejsc publicznych. Do wykroczeń w tych miejscach dochodzi najczęściej w godzinach popołudniowo – wieczornych, w szczególności w dniach od piątku do niedzieli. W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym terenie w celu wyeliminowania bądź zminimalizowania zachowań niezgodnych z prawem. W związku z występującymi zagrożeniami w rejonie wskazanego skweru, które negatywnie wpływają na bezpieczeństwo osób tam przebywających i przemieszczających się, celem działań będzie dążenie do zmininalizowania występujących wykroczeń oraz zwiększenia bezpieczeństwa osób korzystających ze wskazanego rejonu. Podczas spotkań z przewodniczącymi rad osiedli oraz mieszkańcami rejonu będą omawiane realizowane działania mające wpływ na realizację zamierzonego celu oraz ich skutki, do których będą odnosić się przedstawiciele lokalnej społeczności oraz mieszkańcy rejonu. Zakładany cel będzie oceniany w sposób jakościowy.



REJON NR II

sierż.Krzysztof Jaworski

pok. 116 tel.  47 78 42 522, tel. kom 571 323 718

e-mail: dzielnicowy.bialogard2@sc.policja.gov.pl

Białogard, ulice: Bacewicz, Bogusława X, Bolesława Chrobrego, Bolesława Śmiałego, Chopina, Stefana Kardynała Wyszyńskiego(dawna Dąbrowszczaków), Elbląska, Górnośląska, Gryfitów, Góreckiego, Henryka Walezego, Karłowicza, Kazimierza Wielkiego, Kiepury, Komedy, Lutosławskiego, Małcużyńskiego, Mestwina, Mieszka I, Moniuszki, Muzyczna, Noskowskiego, Nowowiejskiego, Obotrytów, Ogińskiego, Paderewskiego, Rotmistrza Witolda Pileckiego (dawna Patrycego), Piastów, Rubinsteina, Sienkiewicza, Sygietyńskiego, Szymanowskiego, Św. Jerzego, Wazów, Wieniawskiego, Wiślana, Władysława IV, Zwycięstwa, Zygmunta Augusta, Księżnej Zofii

Cel działania priorytetowego na okres od 1 sierpnia  2024  roku  do 31 stycznia 2025 roku

W wyniku przeprowadzonych spotkań i konsultacji z mieszkańcami rejonu służbowego nr II oraz przedstawicielami rady osiedla, ustalono że głównym problemem w/w mieszkańców jest gromadzenie się osób w rejonie sklepów Żabka przy ul. Moniuszki 22 oraz ul. Chopina 30 w Białogardzie. Gromadzące się tam osoby nagminnie spożywają alkohol, jednocześnie będąc pod ich wpływem zakłócają ład i porządek publiczny oraz zaśmiecają miejsce publiczne, załatwiają potrzeby fizjologicznie. W/w osoby przebywają tam głównie w porach południowo – wieczornych oraz nocnych, rzadziej w porach porannych. Problem nasila się w dni wolne od pracy oraz weekendy. W związku z powyższym podjęto decyzje o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym terenie w celu wyeliminowania zachowań niezgodnych z prawem.

Prowadzone działania będą dążyć do wyeliminowania występowania wykroczeń porządkowych we wskazanym rejonie,wzrostu poczucia bezpieczeństwa w rejonie ul.Moniuszki 22 oraz Chopina 30. Zakładany cel realizowany będzie w sposób jakościowy.Podczas spotkań z przewodniczącymi rady osiedla oraz mieszkańcami planowane jest prowadzenie spotkań podczas którym omawiana będzie realizacja działań mających wpływ na realizację zamierzonego celu oraz ich skutki do których odnosić mają sie mieszkańcy. Częsta kontrola wskazanego rejony poprzez obchody dzielnicowego o różnych porach dnia i nocy,prowadzenie spotkań profilaktycznych.

 

 

 


REJON NR III

                                                       

sierż.Andrzej Pawłowski

pok. 115 tel.  47 78 42 523, tel. kom 571 323 716

e-mail: dzielnicowy.bialogard3@sc.policja.gov.pl

Białogard, ulice: Borzymowskiego, Chocimska, Ciszewskiego, Energetyków, Fabryczna, Sidły, Kołobrzeska, Koszalińska, Komara, Konopackiej, Królowej Jadwigi,  Janusza Kusocińskiego, Malinowskiego, Obryckiego, Olimpijska, Polna, Rogowskiego, Sidły, Słowińska, Stamma, Szpitalna, Św. Brata Alberta, Walasiewiczówny, Wileńska, Wodna, Usługowa, Jana Ciszewskiego, Janusza Sidły, Jarzębinowa, Jaśminowa, Dębowa, Brzozowa, Tadeusza Ślusarskiego, Kazimierza Górskiego, Marcina Jureckiego, Kamilii Skolimowskiej, Świętej Jadwigi Śląskiej, Sportowa

Cel działania priorytetowego na okres od  1 sierpnia  2024  roku  do 31 stycznia 2025 roku

W wyniku obserwacji oraz rozmów z mieszkańcami rejonu służbowego nr III ustalono, że głównym problemem jest zakłócanie ładu i porządku publicznego, spożywanie alkoholu w miejscu publicznym oraz zaśmiecanie terenów zielonych. Problem dotyczy szczególnie przystani kajakowej znajdującej się przy ul. Szpitalnej oraz rejonu sklepu nocnego przy ul. Borzymowskiego. Oczekiwania społeczne ukierunkowane są na zmniejszenie liczby popełnianych wykroczeń, co będzie miało wpływ na bezpieczeństwo osób przebywających w tym rejonie. Celem do osiągnięcia będzie zminimalizowanie częstotliwości występowania w rejonie ul. Szpitalnej popełniania wykroczeń porządkowych, szczególnie art. 51 kw, art. 43.u.w.t.p.a. oraz 145 kw w różnych porach dnia i nocy. Zakładany cel będzie oceniany w sposób jakościowy. Podczas spotkań z mieszkańcami rejonu będą omawiane zrealizowane działania mające wpływ na realizację zamierzonego celu oraz jego skutki.



REJON nr IV

                                                                                                                                 st.  asp. Przemysław Wojciukiewicz

pok. 115 tel.  47 78 42 524, tel. kom 571 323 719

e-mail: dzielnicowy.bialogard4@sc.policja.gov.pl

Białogard, ulice: 8-go Marca, cicha, Chodkiewicza, Drzymały, Dworcowa, Kasprowicza, Kisielice Duże, Kisielice Małe, Klonowa, Kolejowa, Lelewela, Lipowa, Ludowa, Łąkowa, Malinowa, Miła, Nadbrzeżna, Płowiecka, Przejazdowa, Rolna, Sądowa, Sikorskiego, Słoneczna, Świdwińska, Truskawkowa, Wojska Polskiego, Wiśniowa, Wybickiego, Zamkowa, Zaułek Drzewny, Zielona.

                                                                                           Cel działania priorytetowego na okres od 1 sierpnia  2024  roku  do 31 stycznia 2025 roku

W rejonie służbowym nr IV przy ul. Wojska Polskiego 9A mieści się sklep spożywczo-monopolowy SARUS . Sklep usytuowany jest w rejonie ciągu komunikacyjnego prowadzącego wzdłuż budynku przy skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego, Wybickiego i Zamkowa. W rejonie tym zaobserwowano nagminnie przypadki spożywania alkoholu, zakłócania ładu i porządku, dewastacje mienia oraz inne pospolite wykroczenia porządkowe. W rejonie sklepu pomimo wielokrotnych interwencji policji w dalszym ciągu dochodzi do naruszenia ładu i porządku. Z uwagi na fakt, iż sklep jest czynny w godzinach 08:00-20:00, znajduje się w centrum a dodatkowo oferuje do sprzedaży alkohol bardzo często Policja interweniuje w rejonie sklepu w związku z popełnianymi wykroczeniami co potwierdza rejestr interwencji policyjnych oraz własne spostrzeżenia dzielnicowego rejonu. W rejonie sklepu brak jest monitoringu. Celem do osiągnięcia jest zminimalizowanie o 20 % częstotliwości występowania w rejonie w/w sklepu pospolitych wykroczeń porządkowych oraz naruszeń ładu i porządku w stosunku do roku poprzedniego oraz zainstalowanie w rejonie sklepu kamery monitoringu miejskiego.



REJON nr V

 

sierż. szt. Natalia Margoś

pok. 112 tel.  47 78 42 525, tel. kom. 571 323 714

e-mail: dzielnicowy.bialogard5@sc.policja.gov.pl

 

Białogard, ulice: Aldony, Batalionów Chłopskich, Stefana Batorego, Gdyńska, Gnieźnieńska, Grottgera, Hoffmanowej, Konopnickiej, Kopernika, Kościelna, Kościuszki, Kórnicka, Krakowska, Krasińskiego, Krakusa i Wandy, Ks. Cz. Berki, Leśna, Lindego, Lutyków, Matejki, Młynarska, Najświętszej Marii Panny, Nowa, Piłsudskiego,Plac Wolności, Podhalańska, Podlaska, Połczyńska, Poznańska, Reymonta, Rycerska, Siemiradzkiego, Skłodowskiej, Sobieskiego, Spichrzowa, Spółdzielcza, Staromiejska, Stryjska, Szosa Połczyńska, Świętochowskiego, Tatrzańska, Wadowicka, Wawelska, Wiejska, Witkacego, Wrocławska, Zakopiańska, Zapolskiej.

Cel działania priorytetowego na okres od 1 sierpnia  2024  roku  do 31 stycznia 2025 roku

W wyniku przeprowadzonych konsultacji i spotkań z mieszkańcami podległego rejonu służbowego nr V ustalono, że głównym problemem w rejonie jest gromadzenie się osób spożywających alkohol, zakłócających ład i porządek, zaśmiecających miejsca przeznaczone do wypoczynku i rekreacji oraz niszczących mienie użyteczności publicznej w Parku Orła Białego. Wykroczenia których się dopuszczają występują w porze popołudniowej i wieczorowej niezależnie od pory roku. Park znajduje się w centrum miasta i z jego uroków korzysta gro mieszkańców. W związku z powyższym podjęto decyzje o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym, terenie w celu wyeliminowania zachowań niezgodnych z prawem. W związku z występującym zagrożeniem w Parku Orła Białego, które negatywnie wpływa na bezpieczeństwo i spokój osób tam wypoczywających oraz korzystających z rekreacji, przeprowadzone działania będą dążyć do zminimalizowania występujących wykroczeń oraz zwiększenia bezpieczeństwa i spokoju osób korzystających z uroku parku. Zakładany cel oceniany będzie w sposób jakościowy. Podczas spotkań z mieszkańcami rejonu będą omawiane zrealizowane działania mające wpływ na realizacje zamierzonego celu oraz ich skutki do których będą odnosić się lokalni mieszkańcy.



Rejon nr VI

                                                                                                                                                                   

                                             

asp. Daniel Wardak

    pok. 115 tel.  47 78 42 527 , tel.kom. 571 323 717

e-mail: dzielnicowy.bialogard6@sc.policja.gov.pl

Miejscowości: Białogórzynko, Białogórzyno, Buczek, Dargikowo, Klępino, Kościernica, Lulewice, Lulewiczki, Nosówko, Pękaninko, Pękanino, Pomianowo, Pustkowo, Pustkówko, Redlino, Rościno, Stajkowo, Strzelec, Trzebiele, Wronie Gniazdo, Zaspy Małe, Ząbki, Żeleźno, Żelimucha, Żyletkowo.

Cel działania priorytetowego na okres od 1 sierpnia  2024  roku  do 31 stycznia 2025 roku

 

W wyniku przeprowadzonych spotkań z mieszkańcami w rejonie służbowym nr VI Gmina Białogard ustalono, że głównym problemem szczególnie w miejscowości Rościno gdzie płynie rzeka Parsęta jest nielegalny połów ryby z w/w akwenu rzecznego a w szczególności troci wędrownej oraz Łososia które w tym okresie płyną na tarło. Jest to przestępstwo które negatywnie w pływa na wizerunek miejscowości przez które przepływa rzeka Parsętą jak również dopływ rzeki Parsęta taki jak rzeka Liśnica która przepływa przez miejscowości Klępino Białogardzkie oraz Żytelkowo. Kłusownictwo na Dorzeczu Parsęty wpływa również negatywnie na rozwój agroturystyki oraz bezpieczeństwo mieszkańców jak i samych wędkarzy którzy mają stosowne zezwolenie na wędkowanie w sezonie. Mieszkańcy  uskarżają się, że na rzece Liśnica również jest dokonywany nielegalny połów ryb przez miejscowych wędkarzy, którzy nie mają stosownego zezwolenia.

W związku z występującym zagrożeniem we wskazanym rejonie, który wpływa na bezpieczeństwo działania będą dążyć do wyeliminowania przestępstw z Ustawy o Rybactwie Śródlądowym pkt. 27C oraz wykroczenia z w/w ustawy pkt. 27A, B.

- zakładany cel realizowany będzie w sposób jakościowy. Podczas spotkań z mieszkańcami rejonu oraz Sołtysami będą omawiane zrealizowane działania mające wpływ na realizacje zamierzonego celu oraz ich skutki do których będą odnosić się lokalni mieszkańcy.

 



REJON nr VII

                                                                                                                                                                  

 

sierż.Andrzej Kostuch

    pok. 115 tel.  47 78 42 526 , tel.kom. 571 323 715

e-mail: dzielnicowy.bialogard7@sc.policja.gov.pl

Miejscowości: Byszyno, Czarnowęsy, Dębczyno, Góry, Gruszewo, Kamasowo, Laski, Liskowo, Łęczno, Łęczynko, Moczyłki, Nasutowo, Nawino, Podwilcze, Przegonia, Rarwino, Rogowo, Rychowo, Rychówko, Rzyszczewo, Sińce, Stanomino, Wygoda, Zagórze, Żabiniec.

Cel działania priorytetowego na okres od 1 sierpnia  2024  roku  do 31 stycznia 2025 roku

 

Rejon służbowy VII to teren wiejski.W wyniku przeprowadzonego spotkania z mieszkańcami w rejonie służbowym nr VII Gmina Białogard ustalono, że głównym problemem w miejscowości Byszyno przez, którą płynie rzeka Parsęta jest nielegalny połów ryb łososiowatych które w okresie 01.10.2024roku do 31.01.2025 roku odbywają tarło. Wpływają one z morza do rzeki już w okresie letnim.Jest to przestępstwo, które negatywnie wpływa na wizerunek miejscowości przez przez które płynie rzeka Parsęta oraz  jej dopływy. Kłusownictwo na Dorzeczu Parsęty wpływa negatywnie na rozwój agroturystyki miejscowości przez które płynie rzeka Parsęta. Z ustaleń wynika , że na rzece Mogilica, która jest dopływem rzeki Parsęta również jest dokonywany nielegalny połów ryb przez wędkarzy, którzy nie mają stosownego zezwolenia.

W związku z występującym zagrożeniem we wskazanym rejonie służbowym, które wpływa na bezpieczeństwo działania będą dążyć do ograniczenia o co najmniej 50% przestępstw z Ustawy o Rybołówstwie Śródlądowym pkt.27C oraz wykroczenia z w/w ustawy pkt. 27A,B.

- Zakładany cel realizowany będzie w sposób jakościowy. Podczas spotkań z mieszkańcami rejonu oraz Sołtysami będą omawiane zrealizowane działania mające wpływ na realizacje zamierzonego celu oraz ich skutki do których będą odnosić się lokalni mieszkańcy.

 

Powrót na górę strony