Zespół Dzielnicowych Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie

Zespół Dzielnicowych Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie

Zespół Dzielnicowych Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie

"Uwaga! Podane adresy mailowe ułatwią Ci kontakt  z dzielnicowymi, ale nie służą do składania zawiadomień o przestępstwie, wykroczeniu, petycji, wniosków ani skarg w rozumieniu przepisów. Dzielnicowy odbiera pocztę w godzinach swojej służby.

W sprawach niecierpiących zwłoki zadzwoń pod nr 112"

 

REJON nr I

 

mł. asp. Mirosław Rosiak

pok. 116 tel.  47 78 42 521 , tel. kom 571 323 713

e-mail: dzielnicowy.bialogard1@sc.policja.gov.pl

Białogard, ulice: 1-go  Maja, Asnyka, Baczyńskiego, Czeska, Grunwaldzka, Kochanowskiego, Krótka, W. Łokietka, Magazynowa, Mickiewicza, Modrzewskiego, Norwida, Poetów, Pomorska, Prusa, Przechodnia, Raczyńskiego, Reja, Słowackiego, Sybiraków, Tuwima, Ustronie Morskie, Wyspiańskiego, Zamoyskiego.

Cel działania priorytetowego na okres od 1 lutego  2023  roku  do 31 lipca 2023 roku

W wyniku przeprowadzonych spotkań i konsultacji z mieszkańcami rejonu 1  oraz przedstawicielami Zespołu Szkół Specjalnych nr 6, ustalono że głównym problemem wymienionych osób są przypadki dewastacji mienia, zakłócania spokoju i porządku publicznego na terenie boiska oraz przy szkolnego placu zabaw.

Zespól Szkół Specjalnych nr 6 w Białogardzie mieści się na ul. Zamoyskiego 3a, rejonie tej ulicy znajduję się osiedle kamienic wielorodzinnych, oraz blok mieszkalny zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły. W związku z powyższym podjęto decyzje o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym terenie w celu wyeliminowania zachowań niezgodnych z prawem.

 

 REJON II

st. post. Anita Misiewicz

pok. 116 tel.  47 78 42 522, tel. kom 571 323 718

e-mail: dzielnicowy.bialogard2@sc.policja.gov.pl

Białogard, ulice: Bacewicz, Bogusława X, Bolesława Chrobrego, Bolesława Śmiałego, Chopina, Stefana Kardynała Wyszyńskiego(dawna Dąbrowszczaków), Elbląska, Górnośląska, Gryfitów, Góreckiego, Henryka Walezego, Karłowicza, Kazimierza Wielkiego, Kiepury, Komedy, Lutosławskiego, Małcużyńskiego, Mestwina, Mieszka I, Moniuszki, Muzyczna, Noskowskiego, Nowowiejskiego, Obotrytów, Ogińskiego, Paderewskiego, Rotmistrza Witolda Pileckiego (dawna Patrycego), Piastów, Rubinsteina, Sienkiewicza, Sygietyńskiego, Szymanowskiego, Św. Jerzego, Wazów, Wieniawskiego, Wiślana, Władysława IV, Zwycięstwa, Zygmunta Augusta, Księżnej Zofii

Cel działania priorytetowego na okres od 1 lutego 2023 roku  do 31 lipca 2023 roku

Zdiagnozowanym problemem w rejonie służbowym nr II jest spożywanie alkoholu w miejscu publicznym oraz zaśmiecanie w rejonie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych znajdującego się przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 14 w Białogardzie.

Zdarzenia występują w porze popołudniowej oraz wieczornej, gdyż grupują się tam duże ilości osób. Wykroczenia w przeszłości były zgłoszone na Krajowej Mapie Zagrożeń.

Zagrożenie zostało zidentyfikowane na podstawie konsultacji społecznych z mieszkańcami.

Oczekiwania społeczne ukierunkowane są na zmniejszenie liczby zaistniałych czynów zabronionych.

 

 


REJON NR III

                                                        

sierż. Katarzyna Sienkiewicz

pok. 115 tel.  47 78 42 523, tel. kom 571 323 715

e-mail: dzielnicowy.bialogard3@sc.policja.gov.pl

Białogard, ulice: Borzymowskiego, Chocimska, Ciszewskiego, Energetyków, Fabryczna, Sidły, Kołobrzeska, Koszalińska, Komara, Konopackiej, Królowej Jadwigi,  Janusza Kusocińskiego, Malinowskiego, Obryckiego, Olimpijska, Polna, Rogowskiego, Sidły, Słowińska, Stamma, Szpitalna, Św. Brata Alberta, Walasiewiczówny, Wileńska, Wodna, Usługowa, Jana Ciszewskiego, Janusza Sidły, Jarzębinowa, Jaśminowa, Dębowa, Brzozowa, Tadeusza Ślusarskiego, Kazimierza Górskiego, Marcina Jureckiego, Kamilii Skolimowskiej, Świętej Jadwigi Śląskiej, Sportowa

Cel działania priorytetowego na okres od 1 lutego 2023 roku  do 31 lipca 2023 roku

W wyniku obserwacji oraz rozmów z mieszkańcami rejonu służbowego nr III ustalono, że głównym problemem jest zakłócanie ładu i porządku publicznego, spożywanie alkoholu w miejscu publicznym oraz zaśmiecanie terenów zielonych dotyczy szczególnie na Skwerze Solidarności znajdującym się przy ul. Szpitalnej. Oczekiwania społeczne ukierunkowane są zmniejszeniem liczby popełnianych wykroczeń, co będzie miało wpływ na bezpieczeństwo osób przebywających w tym rejonie. W związku z tym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym terenie w celu wyeliminowania zachowań niezgodnych z prawem.REJON nr IV

                                                                                                                                 st.  asp. Przemysław Wojciukiewicz

pok. 115 tel.  47 78 42 524, tel. kom 571 323 719

e-mail: dzielnicowy.bialogard4@sc.policja.gov.pl

Białogard, ulice: 8-go Marca, cicha, Chodkiewicza, Drzymały, Dworcowa, Kasprowicza, Kisielice Duże, Kisielice Małe, Klonowa, Kolejowa, Lelewela, Lipowa, Ludowa, Łąkowa, Malinowa, Miła, Nadbrzeżna, Płowiecka, Przejazdowa, Rolna, Sądowa, Sikorskiego, Słoneczna, Świdwińska, Truskawkowa, Wojska Polskiego, Wiśniowa, Wybickiego, Zamkowa, Zaułek Drzewny, Zielona.

                                                                                           Cel działania priorytetowego na okres od 1 lutego 2023 roku  do 31 lipca 2023 roku.

W rejonie służbowym nr IV przy ul. Drzymały mieści się sklep spożywczy Netto. Sklep usytuowany jest w rejonie dworca PKP oraz zajezdni autobusowej.  W rejonie tym zaobserwowano nagminnie przypadki spożywania alkoholu, zakłócania ładu i porządku, oraz inne pospolite wykroczenia porządkowe. Ponadto informacje na temat negatywnych zjawisk dzielnicowy rejonu IV uzyskał poprzez konsultacje ze społeczeństwem jak również bezpośrednimi rozmowami z osobami zamieszkującymi okolice wskazanego miejsca.

W rejonie sklepu pomimo wielokrotnych interwencji policji w dalszym ciągu dochodzi do naruszenia ładu i porządku. Z uwagi na fakt iż sklep jest czynny w godzinach 08:00-20:00, znajduje się w centrum a dodatkowo oferuje do sprzedaży alkohol, bardzo często Policja interweniuje w rejonie sklepu w związku z popełnianymi wykroczeniami. Potwierdza to rejestr interwencji policyjnych oraz własne spostrzeżenia dzielnicowego rejonu.

W związku z tym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym terenie w celu wyeliminowania zachowań niezgodnych z prawem


REJON nr V

 

dzielnicowy rejonu piątego, sierżant sztabowy Natalia Margoś

sierż. szt. Natalia Margoś

pok. 112 tel.  47 78 42 525, tel. kom. 571 323 714

e-mail: dzielnicowy.bialogard5@sc.policja.gov.pl

 

Białogard, ulice: Aldony, Batalionów Chłopskich, Stefana Batorego, Gdyńska, Gnieźnieńska, Grottgera, Hoffmanowej, Konopnickiej, Kopernika, Kościelna, Kościuszki, Kórnicka, Krakowska, Krasińskiego, Krakusa i Wandy, Ks. Cz. Berki, Leśna, Lindego, Lutyków, Matejki, Młynarska, Najświętszej Marii Panny, Nowa, Piłsudskiego,Plac Wolności, Podhalańska, Podlaska, Połczyńska, Poznańska, Reymonta, Rycerska, Siemiradzkiego, Skłodowskiej, Sobieskiego, Spichrzowa, Spółdzielcza, Staromiejska, Stryjska, Szosa Połczyńska, Świętochowskiego, Tatrzańska, Wadowicka, Wawelska, Wiejska, Witkacego, Wrocławska, Zakopiańska, Zapolskiej.

Cel działania priorytetowego na okres od  1 lutego 2023 roku  do 31 lipca  2023 roku

 W wyniku przeprowadzonych konsultacji i spotkań z mieszkańcami podległego rejonu służbowego nr V ustalono, że głównym problemem w rejonie jest gromadzenie się osób spożywających alkohol w rejonie PUBU RETRO ul. Lindego 22. Osoby te będąc pod wpływem alkoholu zakłócają ład i porządek oraz zaśmiecają i zanieczyszczają chodnik i ulicę w rejonie PUBU a także ulice graniczące : Staromiejska i Rycerska. Wykroczenia których się dopuszczają występują w porze wieczorowo- nocnej niezależnie od pory roku. PUB Retro znajduje się w centrum miasta. W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym, terenie w celu wyeliminowania zachowań niezgodnych z prawem.Rejon nr. VI

                                                                                                                                                                   

                                                

asp. Daniel Wardak

    pok. 115 tel.  47 78 42 526 , tel.kom. 571 323 717

e-mail: dzielnicowy.bialogard6@sc.policja.gov.pl

Miejscowości: Białogórzynko, Białogórzyno, Buczek, Dargikowo, Klępino, Kościernica, Lulewice, Lulewiczki, Nosówko, Pękaninko, Pękanino, Pomianowo, Pustkowo, Pustkówko, Redlino, Rościno, Stajkowo, Strzelec, Trzebiele, Wronie Gniazdo, Zaspy Małe, Ząbki, Żeleźno, Żelimucha, Żyletkowo.

Cel działania priorytetowego na okres od 1 lutego 2023 roku  do 31 lipca 2023 roku

 

W wyniku przeprowadzonego spotkania z Sołtysem wsi Żelimucha oraz rozmów z mieszkańcami wyżej wymienionej miejscowości ustalono, że podstawowym problemem są dzikie wysypiska śmieci na drodze pożarowej przy rzece Radew. Mieszkańcy się skarżą, że szczególnie w okresie kiedy jest sezon na grzybobrania przyjeżdża dużo grzybiarzy którzy wywalają śmieci nie sprzątają po sobie nieczystości szczególnie szklane i plastikowe butelki. Może to narazić również w okresie suszy na pożary które stanowią zagrożenie dla dzikich zwierząt oraz mieszkańców wsi Żelimucha.W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omówionym terenie celem wyeliminowania zachowań niezgodnych z prawem.

 REJON nr VII

                                                                                                                                                                  

 

asp. Daniel Wardak

    pok. 115 tel.  47 78 42 526 , tel.kom. 571 323 717

e-mail: dzielnicowy.bialogard6@sc.policja.gov.pl

Miejscowości: Byszyno, Czarnowęsy, Dębczyno, Góry, Gruszewo, Kamasowo, Laski, Liskowo, Łęczno, Łęczynko, Moczyłki, Nasutowo, Nawino, Podwilcze, Przegonia, Rarwino, Rogowo, Rychowo, Rychówko, Rzyszczewo, Sińce, Stanomino, Wygoda, Zagórze, Żabiniec.

Cel działania priorytetowego na okres od 1 lutego 2023 roku  do 31 lipca 2023 roku

 

Rejon służbowy VII to teren wiejski. Miejscowość Stanomino  położona jest przy drodze 1160W-droga powiatowa, łącząca Białogard ze Sławoborzem. W miejscowości tej został wybudowany  market jednej z sieci sklepów. Market ten zlokalizowany jest na łuku drogi przy wjeździe do Stanomina. Dla kierujących pojazdami klientów sklepu, wybudowany został bezpieczny parking. Piesi, którzy chcą udać do marketu mają do dyspozycji chodnik, który znajduję się po przeciwnej stronie sklepu. Brak jest bezpiecznego, oznakowanego przejścia dla pieszych, które z znaczący sposób poprawiłoby  bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omówionym terenie. 

 

Powrót na górę strony